Too Good To Go już w Krakowie!

a year ago

Po wielkim sukcesie aplikacji w Warszawie przyszedł czas na Kraków! Od dziś do walki z marnowaniem jedzenia mogą włączyć się również mieszkańcy stolicy Małopolski. W aplikacji dostępne są pyszne paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni w całym mieście. Wśród miejsc, które współpracują już z Too Good To Go w Krakowie znalazły się m.in. hotel DoubleTree by Hilton, Raw Nest, Youmiko Sushi, Columbus Coffee, LaStrada, Food & Life, Starka oraz Moaburger.

Temat marnowania jedzenia jest szczególnie ważny ze względu na to, że ciągłe zwiększanie produkcji żywności, rosnące potrzeby populacji oraz to, że po prostu jesteśmy wybredni, przyczynia się do tego, że sabotujemy wszelkie wysiłki na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych. Według upublicznionego ostatnio raportu Międzyrządowego Panelu do spraw Zmian Klimatu Organizacji Narodów Zjednoczonych (IPCC), obniżenie globalnego ocieplenia poniżej 2ºC może być osiągnięte tylko dzięki zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych ze wszystkich sektorów, wliczając w to całą produkcję, dystrybucję i konsumpcję jedzenia.

Dodatkowo, Polska może się „poszczycić” wyjątkowo niechlubnym rekordem. Wśród krajów Unii Europejskiej plasujemy się na piątym miejscu pod względem ilości marnowanego jedzenia – wyrzucamy ponad 9 milionów ton rocznie, czyli 247 kg na osobę! To więcej o prawie 10 kg wobec poprzedniego roku (wg danych Banków Żywności z 2019 roku).

Kraków to prawdziwa stolica gastronomii, która boryka się już niestety ze skutkami wysokiej emisji CO2e. Nie jest to więc zaskakujące, że jest to kolejne miasto, w którym rozpoczynamy działalność. Do tej pory jesteśmy pozytywnie zaskoczeni odzewem krakowskich przedsiębiorców, którzy z ogromnym entuzjazmem przyłączają się do programu Too Good To Go – powiedział Kuba Walasek, Country Manager Too Good To Go w Polsce.

Hotel DoubleTree by Hilton Kraków już od dawna wspiera idee zrównoważonego rozwoju. W ramach programu Travel With Purpose dąży do redukcji zużycia zasobów naszej planety oraz promuje rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poprzez realizowane projekty społeczne, hotel marki Hilton pozytywnie wpływa na świadomość ekologicznej odpowiedzialności społeczności lokalnej. Teraz do katalogu działań hotelu dołączyło ratowanie żywności poprzez aplikację Too Good To Go – powiedziała Kiara Kilanowska, Marketing Manager DoubleTree by Hilton w Krakowie.

Too Good To Go stawia czoło wyzwaniu ograniczania marnowania i w Polsce aplikacja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem - w tygodniu startu stała się piątą najpopularniejszą aplikacją w kategorii żywność i napoje zarówno w Google Play, jak i AppStore, a dzięki użytkownikom Too Good To Go do atmosfery nie przedostało się ponad 10 ton CO2e! 

Magda Marzec