Wielki powrót do walki z marnowaniem żywności!

Karolina Woźniak

a year ago

Nastał wyczekiwany przez wielu moment odmrożenia działalności branży gastronomicznej. Too Good To Go zakasuje rękawy do walki z marnowaniem jedzenia! Wraz z powrotem do nowej normalności do aplikacji dołączyli nowi partnerzy: Lindt, Fusy Miętusy, Owocowy Raj, Deserownia - Legionów, Kawiarnia Bazylia i Groszek, Prima Food Catering Dietetyczny, Warzywniak Gruszka & Pietruszka, Nasz Chleb, Sama Słodycz, Krak, Julia's Sweets, Podwieczorek, Cafe Młyńska, Weber, Masz Babo Placek, Owocko i Warzywko, Slim Life, TerraVege, Cukiernia Kowalscy, Maria Kolendra, Vege Kiosk oraz 25 lokali sieci Pizza Hut Express, której paczki-niespodzianki dostępne będą w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Olsztynie i Gorzowie.

Ostatnie miesiące pokazały, jak wrażliwy jest globalny system żywieniowy i z jaką skalą marnowania mierzy się świat. Dlatego wraz z odmrożeniem gospodarki do grona Pogromców Marnowania Jedzenia powracają znane już użytkownikom lokale oraz dołączają kolejni lokalni partnerzy i znane w całej Polsce sieci: Lindt oraz Pizza Hut Express, która już wcześniej przystąpiła do inicjatywy w ramach restauracji stacjonarnych. Już teraz za pośrednictwem aplikacji, dostępne są paczki-niespodzianki z niesprzedaną danego dnia żywnością. Wielbiciele kanapek, wrapów, muffinek, pizzy na grubym i cienkim cieście oraz pralinek smaków i kształtów wszelakich mogą zacierać ręce! Aplikacja Too Good To Go znalazła uznanie u ponad 180 tysięcy użytkowników, którzy każdego dnia przechwytują wystawione paczki, a uratowali ich aż 115 tysięcy.

Trudna sytuacja na rynku gastronomicznym spowodowała załamanie całego łańcucha dostaw żywności i obnażyła jego niestabilność. Ze względu na gromadzenie zapasów przez ludzi w domach, jak również wśród właścicieli sklepów, którzy musieli zapewnić więcej towarów niż zazwyczaj, skala marnowania w Polsce i na świecie znacząco się zwiększyła. W związku z tym czeka nas sporo pracy na polu walki z marnowaniem żywności, dlatego bardzo się cieszymy, że do ponad 500 partnerów dołączają do nas kolejne znane i lubiane sieci. Too Good To Go jest rozwiązaniem dostępnym dla każdego, małej i dużej firmy, dla której los Planety jest priorytetem. – Powiedziała Karolina Woźniak, PR Managerka Too Good To Go w Polsce.

Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy działalność Too Good To Go i jesteśmy bardzo zadowoleni, że aż 25 naszych Restauracji dołącza do programu. Pizza Hut Express jest już dostępne dla użytkowników w 10 miastach w Polsce. Niebawem w drugim etapie planujemy dołączenie do programu kolejnych naszych lokalizacji. Cieszymy się, że stajemy się częścią tak ważnego ruchu jakim jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności. – Dodaje Anna Kluka, Area Coach Pizza Hut Express North.

Karolina Woźniak

PR Manager